Zagraj w Portal 2 w… Minecrafcie?

Fani technologii zapewne wiele razy słyszeli, jak ktoś uruchomił Windowsa na konsoli Xbox, czy na Apple Watch’u. Natomiast niedawno znalazłem na stronie CurseForge modyfikację, która pozwala uruchomić dowolny* system operacyjny w Minecrafcie.

VM Computers

fot. CurseForge

Skrót VM pochodzi od słów Virtual Machine, czyli Wirtualna Maszyna. Są one kluczowe, ponieważ system jest wirtualizowany w programie Virtual Box, który jest wymagany do działania modyfikacji.

W teorii konfiguracja jest prosta: otwieramy folder z modyfikacjami, tam wchodzimy do folderu vm_computers i wrzucamy plik obraz dysku ISO do folderu isos.

W samej grze pozostaje zrobić tablet, „zamówić” na nim nasz komputer, postawić go i zainstalować system. Pamiętajmy, że modyfikacja jest jeszcze w fazie eksperymentalnej i nie wszystko może działać jak należy.

A gdyby tak… zainstalować na nim jakąś grę, np. Portal 2?

W teorii: da się. W praktyce: nie wiem. Zapewne potrzebny do tego będzie mocny komputer, którego aktualnie nie posiadam, ale gdy tylko znajdę możliwość przetestowania – odezwę się do Was, dlatego obserwujcie zarówno bloga, jak i kanał YouTube CraftBloga, żeby być na bierząco.

Przetestowałeś/-aś tego moda? A może znalazłeś/-aś jakiegoś innego, ciekawszego? Podziel się nim w komentarzu!

*dowolny dostępny w pliku ISO