Wywiad ze Skie

Drodzy Czytelnicy!

Dzisiaj przedstawię Państwu wywiad z youtuberem Skie! Zapraszam bardzo do przeczytania wywiadu!

Arrchez: Jak zaczęła się Twoja przygoda z Youtube i dlaczego postanowiłeś nagrywać?

Skie: Od zawsze lubiłem grać w gry i zawsze wyglądało to tak samo, czyli instalowałem ją, pograłem godzinę i uninstal. Niestety grając samodzielnie bez ekipy nigdzie nie mogłem zagrzać miejsca na dłużej. I około 2 lata temu doszedłem do wniosku, oglądając innych Youtuberów, że nagrywając gry lub też grając na live, zbiorę paczkę osób, które będą chciały zagrać razem ze mną. I tak w 2018 roku w lutym wystartował kanał o nazwie Skie.

Arrchez: Nagrywasz wiele gier, która jest Twoją ulubioną?

Skie: Nie mam ulubionej gry, natomiast najwięcej czasu spędziłem przy dwóch tytułach. Pierwsza to seria Heroes of might and Magic (szczególnie część 3, z dodatkami) Oraz gra przez wielu nienawidzona i wyśmiewana, a mianowicie Tibia Przy tych dwóch grach spędziłem tysiące godzin.

Arrchez: Od jak dawna grasz w Minecrafta? Jak wyglądały Twoje początki w tej grze?

Skie: W Minecrafta zacząłem grać już w czasie gdy mój kanał był aktywny, czyli trochę ponad rok temu. Początki były straszne, nie wiedziałem o grze prawie nic. Od tego czasu sporo już się zmieniło. Oglądam poradniki zagranicznych YT oraz sam też ogrywam różne serwery na live. Nadal mam duże problemy z budowaniem np. domów, ale myślę, że jeszcze kilka tysięcy godzin i będzie dobrze. Obecnie jestem zafascynowany modami do MC, tutaj jest ogromne pole do popisu i niektóre paczki modów są strasznie rozbudowane. Chciałbym nauczyć się, a przynajmniej ograć większość z nich.

Arrchez: Twój kanał istnieje od 16 września 2011 roku, a jednak pierwszy film na kanale jest z 2015 roku. Czy była jakaś seria na Youtube, której nie byłeś do końca pewny i zarchiwizowałeś ją, czy po prostu tak długo zwlekałeś z publikacją pierwszego gameplaya?

Skie: Hehe, kanał na YT mam już wiece ile lat, ale nigdy nie wstawiłem nic na niego, ponieważ wtedy nie dysponowałem nawet komputerem do nagrywania ani dobrym Internetem. Film, który wstawiłem w 2015 roku, to jest obecnie mój „kącik wstydu”. Wydaje mi się, że każdy taki film na kanale ma i nie usuwa go tylko dlatego, żeby co jakiś czas wracać do niego i widzieć ogromny progres, jaki się poczyniło od tego czasu.

Arrchez: Dziś masz 11,4 tysiące subskrypcji, jak się z Tym czujesz? Od początku zakładałeś, że twoje nagrywanie i streaming odniesie aż taki sukces?

Skie: Początki były ciężkie, w sumie teraz też łatwo nie jest. Zawsze apetyt rośnie w miarę jedzenie i chciałbym, żeby kanał rozwijał się szybciej. Obecny wynik kanału jest jednak dla mnie bardzo satysfakcjonujący, ponieważ rok do roku robimy spory progres. Dlaczego piszę „robimy”? Ponieważ ten kanał tworzą ludzie, widzowie, wspieracze, donatorzy. Ja jestem tu tylko gospodarzem i z całych sił staram się rozbawić i zainteresować widzów. Nigdy nie myślałem, że osoba taka jak ja potrafi zachęcić ponad 11000 osób do kliknięcia tego czerwonego guziczka „Subskrybuj”

Arrchez: Niektórzy Youtuberzy na początku swojej działalności ukrywali swoją tożsamość, dlaczego zdecydowałeś się ujawnić?

Skie: Oglądam sporo filmów na YT i zawsze wolałem i wybierałem filmy twórców, którzy pokazują swoją twarz na odcinku. Widać wtedy emocje i to moim zdaniem poprawia odbiór takiego filmu.

Arrchez: Od jakiegoś czasu streamujesz także na Twitchu, która platforma jest twoim zdaniem lepsza i wygodniejsza?

Skie: Jeżeli chodzi o platformę, która jest lepsza, to zdecydowanie Twitch.tv. Jakość live jest o niebo lepsza niż na YT. Same możliwości, zaciekawienia widza też lepsze są na twitchu, chociażby zbieranie punktów za przebywanie na live. Można je później wykorzystać na wyróżnienie swojej wiadomości itp.

Arrchez: Jakie są twoje dalsze plany na 2020 rok? Zdradzisz nam coś?

Skie: Plany są wielkie. Założenia na ten rok to dobić 20 000 Subskrypcji, aczkolwiek po początku roku już mogę założyć, że będzie mega ciężko. Na pewno chciałbym nawiązać współpracę z innym Youtuberem, z którym mógłbym nagrać serię z Minecrafta. Chciałbym też w tym roku mocno rozwinąć i powiększyć społeczność na Twitchu, bo może kiedyś docelowo tam przeniosę zupełnie wszystkie live streamy.

Arrchez: Dziękuję za wywiad!

Skie: Dzięki serdecznie polecam się na przyszłość

Link do kanału Skie : https://www.youtube.com/user/skie1988