Terraria – 5 najlepszych broni na początek dla rangera

Witajcie w ostatnim wpisie z broni na początek. Miałem w planach dodanie broni dla summonera, lecz na tym etapie gry jest on ledwo rozwinięty i nie ma wielu broni. Zadowólcie się tym wpisem.

  1. Snowball cannon – Jak sama nazwa wskazuje, amunicją tej broni są śnieżki, które są łatwo dostępne. Wystarczy nakopać trochę śniegu i zrobić z niego śnieżki. Można się zapytać: ale po co tego używać skoro można rzucać samymi śnieżkami? Otóż snowball cannon zadaję 10-krotnie większe obrażenia oraz zwiększa ich szybkość. Do znalezienia w zimowych skrzynkach.

2.The Undertaker – Undertaker przypomina stare rewolwery. Jego naboje to amunicja, np. musket balle, które zresztą otrzymujemy wraz z nim. Dostaniemy go, gdy rozbijemy pierwsze crimsonowe serce.

3. Muszkiet – Corruptionowy odpowiednik Undertakera. Jest trochę silniejszy, lecz tej różnicy nie da się aż tak bardzo poczuć. Dostaniemy go, niszcząc pierwszy Shadow Orb.

4. Flare gun Flare gun możemy znaleźć w skrzyniach, razem z nabojami (flarami). Po zdobyciu go, merchant zacznie sprzedawać nowe przedmioty: flarę podstawową oraz niebieską. Są stosunkowo tanie, a na dodatek przeszywają wrogów, i podpalają, co sprawia, że jest to świetna broń dla początkujących. Na dodatek, w trybie multiplayer, możemy tego użyć jak prawdziwej flary.

5. Sandgun – Ostatnia i dosyć kontrowersyjna broń. Przez wielu niedoceniana, jest tak naprawdę niezłą bronią, z bardzo łatwą do zdobycia amunicją. Tworzymy to z 5 topazów, 10 antlion mandible oraz nielegalnych części pistoletu (illegal gun parts). Jego amunicją jest oczywiście piasek. Gdy trafimy nim w bloki, ulegnie on prawu grawitacji i spadnie. Gdy trafimy przeciwnika, piasek zniknie, zadając obrażenia.