Snapshot 20w14a – Smok w Netherze, pigman wraca do gry, drobne zmiany

Dzisiaj wyszedł nowy snapshot do Minecrafta, który dodaje m. in. smoka w Netherze, przywraca zombie pigmany i zwykłe pigmany, a także wprowadza cały szereg drobnych zmian.

Z ważniejszych zmian należy opisać wcześniej wspomnianego smoka w Netherze. Mojang już od 2011 r. miało plany utworzenia takowego bossa, jednak nigdy się nie pojawił w grze. Dzięki pomocy jednego z moich kolegów udało się uzyskać informacje o nadchodzącym snapshocie, w tym o netherowej bestii. Nowy potwór będzie krążył nad Netherem, zadawał duże obrażenia i niszczył wszystko na swojej drodze z wyjątkiem bedrocka i obsydianu. Pojawi się też, jeśli gracz zacznie krążyć zbyt długo po Netherze. Wtedy na czacie może się pojawić komunikat, że smok jest blisko. Jego pokonanie będzie należało do bardzo trudnych, ponieważ będą na niego działać tylko przedmioty z netherytu. Nie udało nam się jednak poznać dropu z niego. Mamy jednak podejrzenia, iż będzie to netheryt i netherrack.

Poza smokiem do gry wprowadzony zostanie nowy mob. Pigmany będą pasywnymi mieszkańcami wiosek opartymi na modelu gracza. Będzie można z nimi handlować, ich oferty jednak będą się zmieniały z każdą wymianą. Wypada z nich surowy schab. Nie reagują na ogień. Obok nich przywrócone zostaną zombie pigmany, tylko z tą różnicą, że jedynym sposobem na ich zdobycie będzie uderzenie świni piorunem. Zamiast samorodków będą z nich wypadały sztabki złota, a miecze zostaną zamienione na diamentowe.

Z mniejszych zmian:

  • portal z jasnogłazu i wody będzie wybuchał
  • w wioskach jest mała szansa na pojawienie się portalu do Netheru
  • czasem świat może zacząć przypominać Odległe Lądy, jednak będą to tylko miraże i mapa będzie generowana normalnie
  • dodano nowy typ generatora, który do złudzenia przypomina tereny z Bety 1.7.3, jednak występują na nim także rzeki, oceany i struktury dodane od wersji Beta 1.8 w górę, tj. twierdze, wioski, opuszczone kopalnie
  • jeśli kot siedzi na wełnie, to ulegnie ona po pewnym czasu uszkodzeniu i wypadną z niej nici
  • wilki nie atakują już owiec
  • bedrock na dachu Netheru został podmieniony na obsydian
  • przez niewytłumaczalny błąd na nowe światy mogą się przenosić chunki ze starych

Wpis powstał z okazji Prima Aprilis.