Redstone – Prosty zegar do farm

Zasilanie – najważniejszy element każdej farmy, czy też innego mechanizmu do Minecraft. Często zasilenie przypomina nam ogromną ilość przekaźników oraz Redstone. Dzisiaj wam przedstawię zasilanie w postaci prostego zegara do farm.

Potrzebne przedmioty:

  • Lekkie tłoki
  • Blok Redstone
  • Lejek
  • Obojętnie jaki budulec (byleby nie szkło)
  • Komparatory
  • Redstone
  • Obojętnie jaki item w ilości 64 sztuk (musi się stackować, nie może być to np. jajko, ani miecz).
  • Przekaźnik

Krok 1: Podstawa

Na sam początek stawiamy bloki lepkiego tłoku w odległości 2 bloków od siebie oraz skierowane w tą samą stronę. Następnie po jednej stronie stawiamy Blok Redstone tak, aby był przyczepiony do jednego z tłoków. Następnie od miejsca, gdzie nie ma bloku przeprowadzamy Redstone. W tym przypadku możemy podnieść sygnał Redstone stawiając przekaźnik. Widać wszystko na dolnym obrazku.

Krok 2: Lejki.

Najważniejsze teraz są lejki. Za tłokami stawiamy 2 lejki, które muszą być skierowane w swoją stronę. Następnie stawiamy obok nich komparatory po obu stronach skierowane pochodnią w przeciwny kierunek niż lejki. Na dolnym zdjęciu wszystko widać.

Krok 3: Dopełnienie

Dopełniamy teraz mechanizm. Przed komparatorami stawiamy obojętnie jaki budulec. Dlaczego? Wtedy mechanizm zacznie poprawnie działać, gdyż sygnał będzie się łączył z tłokami. Następnie za tłokami kładziemy jedną sztukę Redstone. Na dole wszystko widać. Do lejków wstawiamy dany item o 64 sztukach, co widać na dole.

UWAGA! Radzę wam zakryć lejki najlepiej jakimiś budulcem. Jeżeli gracie na serwerze, to najlepiej to zakryjcie, gdyż gracze mogą wam zrobić „trolla” i powrzucać tam jakieś śmieci. Polecam najlepiej obudować cały zegar.

I gotowe. Dzisiaj prosty mechanizm, chciałem wam pomóc w kombinacji większych mechanizmów, czy też nowych konstrukcji np. w 1.16, które wyjdzie w tym roku. Mechanizm da się zrobić w 2 minuty, jak nawet nie w minutę, działa on bardzo dobrze i nie będzie się zacinał poprzez wyłączenie przekaźnika.