Redstone – Proste, ale skuteczne pułapki

Walka w Minecrafcie nie polega jedynie na odpowiednim władaniu bronią. To także umiejętność tworzenia pułapek, które są skuteczne przede wszystkim w pojedynkach z niczego nie spodziewającymi się graczami. W tym artykule wyjaśnię, jak zbudować 4 najprostsze z nich.

Klasyczna mina

Mina jest mało efektywną i zdecydowanie nie zabójczą pułapką, zadającą stosunkowo niewielkie obrażenia. Zasada działania jest jednak banalna. Płyta naciskowa znajduje się na ziemi, a pod nią blok TNT. Gdy gracz stanie na płycie naciskowej, wówczas aktywuje TNT, które znajduje się pod nią i po chwili nastąpi eksplozja. Wadą tej miny jest to, że nie wybucha natychmiastowo.

Błyskawiczna mina

Ta mina różni się od klasycznej miny między innymi tym, że natychmiastowo eksploduje. By taką wykonać, wykop dziurę 3x3x3 bloki, wskocz do środka i stań w rogu. Na środku postaw blok ziemi, a na nim tory. Na torach umieść wagonik z TNT. Uważaj, żeby go nie popchnąć! Zniszcz blok pod torami. Wagonik spadnie niżej. Umieść nad nim dozownik z krzesiwem zwrócony w dół. Otocz wagonik TNT, zasłoń go i umieść płytę naciskową nad dozownikiem.

Drzewo-pułapka

Aby zbudować tą pułapkę, znajdź odpowiadające ci drzewo i umieść pod jego pniem detektor zwrócony w górę. Pod nim ułóż pole TNT o wymiarach 3×3. Gdy gracz zetnie drzewo, TNT zostanie odpalone przez detektor i doprowadzi do szybkiej śmierci gracza, chyba, że ten zdąży uciec.

Ukryty dom

Widok pod ziemią.

Widok nad ziemią

Pułapka ta to odwrócenie sytuacji, w której graczowi może wydawać się, że płyta naciskowa otwiera drzwi. W rzeczywistości jest miną aktywującą TNT. Tutaj TNT jest dobrze widoczne, a dom ukryty. Stwórz pod ziemią pole TNT o wymiarach około 5×5 bloków (jak na pierwszym zdjęciu). Na powierzchni umieść płytę naciskową, a obok niej znaki pokroju ”Znajdź moją bazę!”. Dookoła nich zbuduj górę z TNT. Znaki typu ”Znajdź mój dom” oraz płyta naciskowa to kusząca przynęta pomimo wyraźnego zagrożenia. W rzeczywistości jednak żaden dom nied istnieje, a płyta naciskowa wyzwala TNT – oczywiście nie to na powierzchni ziemi, lecz pod nią, przez co gracz, nie zauważywszy odpalenia TNT, nie będzie widział powodu do ucieczki.

Mam nadzieję, że mój artykuł Wam pomógł!