Prosta Farma Żelaza

Każdy gracz Minecrafta na pewno wie, co to jest żelazo. Występuje ono dość często pod ziemią, więc znalezienie go nie powinno sprawiać większych problemów. Lecz gdy potrzebujemy większej ilości tego materiału, wykopanie jej może zająć trochę czasu, dlatego w tym wpisie opiszę wam budowę prostej farmy żelaza. Miłego czytania!

Krok 1

Zbuduj wieżę z dowolnego materiału o wysokości 16 bloków. Na samym szczycie, po jej obu stronach umieść kolejne 2 bloki. Na nich postaw 3 łóżka. To będzie miejsce dla wieśniaków.

Krok 2

Zbuduj dookoła łóżek szklaną ścianę. Za środkowym łóżkiem, zamiast bloku szkła, umieść dowolny inny blok, a na nim półblok. Następnie, dwa bloki przed środkowym łóżkiem postaw kompostownik.

Krok 3

Cztery bloki nad brzegiem środkowego łóżka postaw blok, który będzie początkiem platformy o wymiarach 5×5, na której będą spawnować się golemy. Następnie rozbuduj ją w sposób pokazany na screenie niżej.

Krok 4

W pustym rogu platformy postaw lej, a pod spodem podłączoną do niego skrzynię. Potem otocz całą platformę ścianą ze szkła o wysokości dwóch bloków. Tak jak na platformie dla wieśniaków, po środku jednej ze ścian zamiast bloków szkła umieść dwa inne bloki, a na nich dwa półbloki obok siebie (po prawej stronie tego środkowego, przepraszam że nie ująłem tego na screenie)

Krok 5

W rogu platformy postaw 4 bloki szkła oraz tabliczki w sposób pokazany na screenie. Między nimi wylej lawę. W niej będą paliły się golemy.

Na koniec w przeciwnym rogu wylej wodę.

Teraz zajmijmy się platformą dla wieśniaków.

Krok 6

Sprowadź trzech wieśniaków na platformę z łóżkami (życzę powodzenia xd). Gdy to zrobisz, umieść kilka półbloków, aby nie uciekły. Następnie znajdź sposób, aby przetransportować jednego zombie do kompostownika. Pół bloku nad nim również postaw półblok, aby nie spłonął w dzień oraz nie uciekł. Farma gotowa!

To by było na tyle w tym wpisie. Zachęcam do dołączenia na naszego discorda oraz zasubskrybowanie naszego kanału na Youtube. Do zobaczenia, a raczej do przeczytania! 🙂