Pigliny – Wszystko, co chcesz o nich wiedzieć.

Aktualizacja 1.16 dodała do Netheru wiele ciekawych rzeczy – nowe bloki, biomy oraz moby. Jednym z nich jest piglin. Właśnie niemu będzie poświęcony ten wpis.

Podstawowe informacje

Punkty życia: 16
Siła ataku: 2-12 punktów (zależy od rodzaju broni)
Łupy po jego śmierci: kusza lub złoty miecz.
Punkty doświadczenia: 5

Inne odmiany piglina

Zombifikowany Piglin (Dawny Pigman)
Piglin Brute.png
Brutalny Piglin (Będzie występować od wersji 1.16.2)

Występowanie

Pigliny występują naturalnie w szkarłatnym lesie oraz na netherowych pustkowiach. Spawnują się tam w grupach liczących do trzech osobników. Licznie występują także w bastionach.

Zachowanie

Pigliny sa neutralnymi mobami. Zaatakuja gracza, gdy zostaną przez niego sprowokowane i gdy gracz nie będzie miał na sobie przynajmniej jednego elementu złotej zbroi oraz, gdy zniszczymy przy nich złoto w każdej postaci lub, gdy otworzymy przy nich skrzynie ze złotem. Czasami polują na hogliny. Potrafią otwierać drewniane drzwi.

Handel

Z piglinami można prowadzić handel wymienny. Gdy rzucimy do niego sztabkę złota, ten ja podniesie i w zamian da nam inny przedmiot. Może to być m. in. ksiazka z zaklęciem „szybkość dusz”, mikstura odporności na ogień, piasek dusz, płaczący obsydian i wiele, wiele więcej.

To by było na tyle . Mam nadzieję, że spodobał wam się mój wpis oraz informacje w nim zawarte. Do zobaczenia w kolejnym wpisie!