Najbardziej bezużyteczne przedmioty w Minecraft!

W Minecrafcie istnieje wiele przedmiotów, bez których nigdzie nie pójdziemy, z kolei inne wyrzucamy z ekwipunku, bo mamy ich całe skrzynie. Dziś przedstawię te, które nie mają żadnego zastosowania. Jeśli skrytykuję jakiś przedmiot który lubicie, nie rzucajcie się od razu. Każdą pozycję uargumentuje i powiem czemu myśle o nich tak, a nie inaczej. Jeśli macie własne argumenty, śmiało, piszcie! Chętnie poznam wasze zdanie.

1. Drewniany/złoty miecz, siekiera, motyka, łopata

Ktoś w ogóle tego używa? Drewniane narzędzia poza kilofem nie mają racji bytu, skoro po niedługim czasie możemy zdobyć ich lepsze, kamienne wersje. Mogą nam się tylko wtedy, gdy robimy jakieś wyzwanie. Złote narzędzia są najmniej trwałe, po chwili się niszczą. Co prawda, złoty kilof jest najszybszy, ale są to milisekundy, więc nie robi to jakiejś różnicy. Służą co najwyżej do wyglądu, jak złota zbroja.

2. Błazenek


Kolejną rzeczą na tej liście jest ryba, której nigdzie nie wykorzystamy. Ani jej nie zjemy, ani nie wykorzystamy do żadnej mikstury oraz niczego z niej nie stworzymy. Jest to jedynie zapychacz miejsca w ekwipunku, kiedy możemy wyłowić bardziej wartościowe rzeczy.

How to make a Potion of Invisibility (3:00) in Minecraft

3. Mikstura niewidzialności

A to jest mój faworyt. Tej mikstury nie ma ponieważ zapewnia niewidzialność tylko naszemu ciału. Jeśli będziemy coś trzymać w dłoni, będzie to widać. Tak samo ze zbroją. Na dodatek każdy będzie widział unoszące się wokół nas drobinki. Mogłoby to działać na moby, ale niestety tak nie jest. Zwierzęta i potwory mimo wszystko nadal będą w stanie na nas patrzeć.

4. Strzała natychmiastowego leczenia

Natomiast ta pozycja to kompletny żart. Po co komu broń, która leczy przeciwnika? Ma to tyle sensu co choroba, która leczy. Oczywiście zadają one dodatkowe obrażenia nieumarłym mobom, ale według mnie lepiej zachować mikstury leczenia dla siebie.

Burak – Oficjalna Minecraft Wiki Polska

5. Burak

Ostatni przedmiot w tym wpisie. Czemu uważam go za niewartego uwagi? Otóż regeneruje on tylko jeden punkt nasycenia, co na etapie, w którym można go zdobyć, jest śmieszne. Do tej pory mamy jedzenie zdolne zregenerować nam nawet połowę paska nasycenia. Owszem, można z niego zrobić zupę z buraków, lecz odnawia tylko sześć punktów nasycenia, a na dodatek się nie stackuje. Nie ma sensu więc hodować buraków.

Mam nadzieję, że przyjemnie wam się to czytało, i zgadzacie się ze mną w kwestii przedmiotów. A jeśli nie, to chętnie rozpocznę dyskusje na ten temat.