Minecraft Earth – Pokemon Go w kwadratowej wersji?

Minecraft Earth to kolejna gra autorstwa Mojang, zaskakująco podobna do kultowego Pokemon Go, która w naszym kraju swoją premierę miała 11 grudnia 2019 roku, lecz niektórzy twierdzą, że był to 12 grudnia, a jeszcze inni, że 13. W tym artykule opiszę właśnie tą grę.

Początek

Na samym początku gry musimy stworzyć swoją postać. Wbudowany kreator pozwoli ci wykonać minecraftowego avatara. Jeśli wolisz coś bardziej szalonego, możesz skorzystać z płatnego skina.

Zbieractwo

Gdy już stworzymy swoją postać, pojawi się ona na mapie naszej okolicy, z tą różnicą, że zrobionej z sześcianów. Przechadzając się, napotkamy różne moby i przedmioty, które możemy zebrać dotknięciem palcem na ekranie. Co konkretnie możemy znaleźć? Dla przykładu kamień, żwir, ziemię czy kwiaty. Z kolei drzewa pozwolą nam zebrać deski. Dotknięcie moba spowoduje zabranie go ze sobą, a czasami dostaniemy powiązany z nim dodatkowy drop (np. z kury może wypaść jajko).

Inwentarz

Zebrane przez nasz przedmioty i moby trafiają do naszego inwentarza, który z czasem wypełnia blokami i innymi rzeczami, które możemy wykorzystać do craftowania i budowy. Na razie skupmy się jednak na pozyskaniu jak największej ilości fajnych rzeczy. Im więcej będziemy chodzić, tym więcej zdobędziemy. Nie musimy się martwić o to, że w czasie spaceru pominiemy jakieś ciekawe łupy typu skrzynie wypełnione drogocennymi przedmiotami, ponieważ nasz smartfon może nas poinformować za pomocą dźwięku i wibracji o tym, że w pobliżu czekają na nas interesujące rzeczy.

Doświadczenie

Z każdą zebraną nową rzeczą nasz poziom dośwadczenia będzie się powiększał. Co 5 poziomów otrzymamy nową platformę do umieszczania zebranych przez nas rzeczy. Podczas gry będziemy otrzymywali coraz to nowe wyzwania, za które będziemy otrzymywali punkty doświadczenia oraz rubiny pełniące funkcję waluty w Minecraft Earth. Wyzwania dzielą się na takie, na których wykonanie mamy określony czas, np. 24 godziny, 7 dni lub w dowolnym czasie.

Platformy

Jedną z najfajniejszych rzeczy w Minecraft Earth jest budowanie. Na początku gry otrzymamy jedną platformę o wymiarach 8×8 bloków właśnie w tym celu. Tak, jak wspominałem wcześniej, nową, większą platformę odblokowujemy co 5 poziomów doświadczenia. Na platformie możemy umieścić wszystkie przedmioty i moby zebrane przez nas. Możemy je także niszczyć i przemieszczać.

Craftowanie

Podobnie jak w Minecrafcie, w Minecraft Earth również możemy craftować i wytapiać bloki. Wymaga to odpowiedniej ilości czasu. Craftowanie patyka zajmuje nam 30 sekund, ale wytworzenie kilofa wymaga 2 minut. Dzięki książce z przepisami będziemy wiedzieć, co możemy wytworzyć z zebranych przez nas przedmiotów. Możemy wytworzyć przykładowo: deski, kamienne schody, siekierę, miecz… i wiele, wiele więcej.

To by było na tyle w dzisiejszym artykule. Do zobaczenia!