Minecraft Dungeons – co to będzie?

Minecraft Dungeons – gra zapowiedziana przez Mojang, która ma wyjść 26 maja na PC-ety, Nintendo Switch, Play Station 4, Xbox one i Xbox Game Pass. Tworzona jest przez Mojang, Xbox Game Studios, AB oraz Double Eleven. Silnikiem gry jest dobrze znany Unreal Engine odpowiadający za m.in. Goat Simulator. Gra należy do gatunku dungeon crawler oraz posiada fabułę.

Tak, gra ma fabułę,czego wiele osób by się nie spodziewało. Mojang oferuje nam ciekawie zapowiadającą się grę, której wielu z nas nie może się doczekać. Fabuła brzmi mniej więcej następująco:

Gra przedstawia historię małego złosadnika, który ze względu na swój wzrost i umiejętności jest wyśmiewany przez swój lud. W końcu ucieka stamtąd i szuka pomocy u wieśniaków lecz tamci, ponieważ jest złosadnikiem nie przyjmują go. Po wielu dniach tułaczki znajduje Kule Dominacji (która ma kształt kwadratu) i przejmuje władzę nad światem. My, mamy go tej mocy pozbawić.

Możemy grać nawet w czwórkę, więc atrakcji nie zabraknie.

Jest dostępna w przedsprzedaży na stronie Dungeons oraz Microsoft Store. 

Gra jest mocno inspirowana serią Diablo i innymi dungeon crawlerami. Z samym Minecraftem poza paroma podobieństwami tytuł ten nie ma zbyt wiele wspólnego. Brakuje tutaj mechanik kopania i budowania. W grze eksplorujemy generowane losowo lochy i walczymy z przeróżnymi bossami i potworami!

Jeśli chodzi o potwory i bossy, to poza podstawowymi (creepery, szkielety, pająki itd.) znajdziemy tu także i takie, których nigdy w uniwersum Minecrafta nie było. Zadania jakie uda nam się zaliczyć można przechodzić ponownie. Im trudniejsze zadanie, tym lepsze łupy z misji :). Nowe, bardziej wymagające dungeony będziemy mogli odblokować po przejściu głównego wątku. 

Gra będzie posiadała tryb multiplayer, dostępny w wariancie lokalnym, jak i w wariancie sieciowym! W jednej ekspedycji mogą uczestniczyć 4 osoby jednocześnie. Posiadacze XBOX One i PC będą mogli grać razem, jeśli chodzi crossplay pozostałych platform, to jest to kwestia otwarta i pewnie dowiemy się tego wraz z premierą gry lub na krótko przed premierą. 

VIDEO:

Dziękuję za przeczytanie 🙂

Źródła: Zdjęcia pochodzą ze strony minecraft.net

Przy tworzeniu wpisu pomagał XANT3R