Jak pokonać Smoka Kresu?

Smok Kresu – pierwszy oficjalny boss w Minecrafcie. Nie jest prosty do pokonania ale jeśli dowie się o nim więcej, to walka z nim może stać się o wiele łatwiejsza. Z tego poradnika dowiecie się jak pokonać Smoka Kresu, zdobyć jajo oraz… jak go wskrzesić. Nie będę tu mówił jak dojść do Smoka, bo skoro tu jesteś, to raczej to wiesz.

Pierwsza rzecz: co przygotować?

Na walkę z tym bossem warto się wyposażyć w mocną zbroję, broń oraz jedzenie. Tu macie listę najlepszych rzeczy do wzięcia:

Miecz diamentowy, ewentualnie enchantowany

Łuk też enchantowany może być na Power V, nieskończoność lub ogień. Z łukiem strzały zwykłe (jedna jeśli na nieskończoność) oraz natychmiastowego leczenia, ponieważ zabierają bossów dodatkowe HP

Łóżka lub TNT. Zależy czy łuk jest enchantowany na ogień. Jeśli tak, to lepiej TNT, w przeciwnym razie lepiej łóżka. Wystarczy je postawić na portalu, a później wybuchnąć

Zbroja diamentowa, jeśli enchantowana to na ochronę, ochronę przed wybuchami jeśli wzięliście łóżka, a na buty powolne opalanie, gdybyście spadli z wieży

Jedzenie najlepiej złote np. złote jabłka i marchewki. Będzie dobrze jak znajdziecie enchantowane jabłka

Dobrze, wyposażenie mamy.

Teraz: zachowania Smoka

Żeby móc bić Smoka najpierw powinniśmy zniszczyć kryształy które znajdują się na wieżach. Te bez krat wystarczy zniszczyć strzałem z łuku, ale do tych z kratami będziesz musiał podejść, zniszczyć kraty i kryształ. Po zniszczeniu każdego kryształu, Smok strzeli w ciebie kulą z odległości max 64 bloków. Jeśli jest dalej, natychmiast podleci i zaatakuje. Gdy jesteś na dole, Smok poleci do ciebie. Na szczęście łatwo tego uniknąć, ponieważ poleci do miejsca, w którym Cię widział, więc wystarczy szybko uciec.

Czasem przysiada na portalu. Jeśli będziecie w odległości 20 bloków, zacznie ryczeć i strzeli w Was kulą. Jeśli w 5 sekund Was nie dosięgnie, i jesteście co najwyżej 150 bloków od niego, strzeli w Ciebie cztery razy. Po tym Cię zostawi.

Smok pokonany. Zaczyna wybuchać, wylatuje z niego exp. Na portalu pojawiło się jajo. Dotknij go. Przeteleportuje się w losowe miejsce. Żeby je zdobyć musisz zrobić coś takiego:

I zniszczyć blok pod jajem. Legendarny artefakt zdobyty! Gdy już wejdziesz do portalu, pojawi się ciekawa rozmowa. Miłego czytania!

Gdy jeden smok to za mało…

Chcesz wskrzesić Smoka? Żeby to zrobić potrzebne będą kryształy na które recepta jest taka:

Potrzebujesz czterech takich. Teraz musisz je postawić i już! Pora na kolejną walkę. Teraz na pewno pójdzie łatwiej.