Essentials – podstawa każdego serwera.

Jak pewnie wiecie, gdyby nie Essentials to nie mogli byście np. używać komendy /tpa (zakładając, że ktoś po prostu nie zrobi własnego skryptu/pluginu, jednak osobiście uważam to za bezsensowne działanie – Skript jest mniej wydajny niż pluginy, a do tego omawiany dodatek jest wspierany od bardzo dawna). Essentials jest dość potrzebnym i powszechnym pluginem, ponadto gdy wyjdzie nowa wersja Minecrafta, bardzo szybko jest pod nią aktualizowany.

Essentials dodaje wszystkie podstawowe funkcje, których brakuje Bukkitowi, tj. komendy typu /tpa, /fly, /afk itp. Jego zadaniem jest także obsługa ekonomii. Wiele serwerów bez niego byłoby typowymi „roślinkami”.

Jego konfiguracja nie należy do trudnych rzeczy – wystarczy rozumieć podstawy języka YAML i angielski. Plugin posiada mimo to wiele zaawansowanych funkcji. Jeśli masz problemy z tym, to spróbuj obejrzeć jakiś poradnik, np. https://www.youtube.com/watch?v=_ts8x-4R9No.

Jeśli chcecie go zainstalować, pobierzcie go z tej strony: https://www.spigotmc.org/resources/essentialsx.9089/

Znajduje się tam też link do strony pluginu na GitHubie: https://github.com/EssentialsX/Essentials

Szczerze Wam polecam Essentials, ponieważ jest to bardzo przydatny i dobry plugin używany na wielu serwerach. Mam nadzieję, że spodobał się Wam ten artykuł i do zobaczenia w następnym! 😉