Counter-Strike w Minecrafcie – plugin CrackShot

Minecraft. Świat stosunkowo przyjazny, pełen słodkich kreatur, ale też siedziba wrogów czyhających na nasze życie i zdrowie. Counter-Strike. Taktyczna gra, której celem jest zazwyczaj zrobienie miazgi z naszych przeciwników, ale która też ma swoje przyjazne strony. Czy da się to połączyć? Oczywiście, wystarczy umieć programować. A przykładem połączenia tej wybuchowej mieszanki jest CrackShot, plugin dodający na nasz serwer broń palną.

Instalacja pluginu przebiega tak jak każdego innego. Domyślnie dostajemy parę ciekawych broni jako przykład jego użycia, m. in. strzelbę, niesławnego kałasznikowa, rewolwer z nożem taktycznym, snajperkę, a nawet wyrzutnię rakiet. Autor pluginu udostępnił jego obszerną dokumentację (po angielsku), więc bezsensownym byłoby powtarzanie jego słów w tym artykule. Dodatek ma jednak swoje wady, głównie jest to brak aktualizacji powyżej 1.13, więc wiele rzeczy może już nie działać. Mimo to na 1.14 nie uświadczyłem problemów z funkcjonowaniem.

Osobiście uważam, iż jest to bardzo przydatny plugin, który w doświadczonych rękach może zmienić serwer w ósmy cud Minecrafta. Odpowiednio skonfigurowany nada się na survivale, PvP, hardcore i oczywiście imitacje CS-a. Polecam go każdemu, kto szuka pluginu pod urozmaicenie swojego serwera.