Budowlanka – Pułapka na Endermany

Jak wszyscy dobrze wiemy, enderman – to mob, z którego wypada bardzo cenny przedmiot, a mianowicie Enderperła. Jednak bardzo trudno jest zabić tego moba ze względu na jego siłę oraz zdolność teleportacji. Dlatego po co marnować swój cenny czas na uganianie sie za tym mobem, skoro można zastawić na niego pułapkę? W tym poradniku przedstawię własnie poradnik, jak zbudować pułapkę z wykorzystaniem endermita.

Potrzebne będą:

  • kowadło
  • znacznik
  • dowolny budulec
  • 1 wagonik
  • 1 tor
  • ok. 20-30 enderpereł

Krok 1

Zbuduj wieże z dowolnego budulcu o wysokości 3 bloków. Na samym szczycie umieść tor z wagonikiem. To miejsce dla endermita.

Krok 2

Otocz podstawę wieży pierścieniem pułapek i wykop prowadzący od niego szyb, głęboki na 43 bloki. Enderman zginie wskutek upadku z tej wysokości. Zbuduj drabinę prowadzącą na dno szybu, abyś mógł potem zabrać łupy.

Krok 3

Przygotuj znacznik dla endermita. Uniemożliwi mu on despawnowanie sie.

Krok 4

Umieść nad wagonikiem blok i zbuduj nad nim misę w kształcie krzyża (jak na zdjęciu) głęboką na 1 blok.

Krok 5

Stań na skraju misy i rzuć na przeciwny brzeg enderperłe. Powtórz proces. Po około 20 rzutach w misie powinien pojawić się endermit.

Krok 6

Szybko nazwij endermita za pomocą wcześniej przygotowanego znacznika i zniszcz bloki dookoła wieży. Endermit powinien wpaść do wagonika.

Krok 7

Poczekaj w bezpiecznym miejscu na pojawienie się endermana. Endermany nienawidzą endermitów, wiec będzie próbował go zaatakować, lecz gdy to zrobi… wpadnie ma dno szybu i się zabije, a ty będziesz mógł bezpiecznie zejść po jego łupy.