Budowlanka – Farma płomyków

Płomyk to jeden z mobów zamieszkujących Nether. Jego zabicie niekiedy przysparza trochę problemów, ze względu na jego zdolność latania, a raczej szybowania oraz na duży zasięg rażenia jego ognistych pocisków. W dzisiejszym wpisie opowiem, jak zbudować farmę tych mobów.

Przygotowania

Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta w Netherze i odnalezienie fortecy. To nie powinno być trudne, gdyż występują dość często. Gdy już ją znajdziesz, skup się na odnalezieniu spawnera płomyków. Uwaga: Nie występuje on w każdej fortecy.

Gdy już go znajdziesz, oświetl go pochodniami oraz pokryj platformą z dowolnego materiału o wymiarach 9x9x2 bloki, aby spowolnić proces spawnowania.

Jeśli to zrobiłeś, możesz zacząć budowę farmy.

Budowa

Zniszcz resztę netherowej cegły pod spawnerem, aby uzyskać otwartą przestrzeń. Twoim następnym krokiem będzie zbudowanie pomieszczenia o wymiarach 9x9x12 bloków. To w nim będą się spawnować płomyki.

Teraz kolej na wykończenie pomieszczenia. W tym celu pokryj część podłogi po obu stronach półblokami i blokami dowolnego materiału, np. bruku, w taki sposób jak na screenshocie. Pamiętaj, że z tyłu między ścianą pomieszczenia powinien pozostać 1 blok odstępu. 2 bloki wyżej ułóż sufit z półbloków.

Na blokach umieszczonych na podłodze pomieszczenia ułóż schody skierowane do środka, a między nimi kraty. Gdy już to zrobisz, możesz umieścić na suficie z półbloków dwie warstwy dowolnego bloku.

Teraz musisz umieścić murek nad kratami pośrodku, obok niego postaw kolejne kraty, a pod nimi pajęczyny. Farma jest już gotowa.

Widok z boku
Widok z góry

Jak to działa?

Spawnujące się płomyki będą spadały na dół i wejdą w szczelinę między kratami a murkiem. Gdy spadną niżej, pajęczyny uniemożliwią im odwrót, a ty będziesz mógł je zabić.

To by było na tyle w tym wpisie. Do zobaczenia w kolejnym 🙂