5 najrzadziej używanych Craftingów

Prażony owoc refrenu

Prażony owoc refrenu (ang. Popped Chorus Fruit) to po prostu przepalony owoc refrenu (ang. Chorus Fruit). 

Ponieważ mało osób wie o istnieniu tego przedmiotu to pojawiają nam się dwa kolejne rzadko używane craftingi:

Słupek Endu

Słupek Endu (ang. End Rod, popr. Różdżka Kresu) to świecący blok dekoracyjny, który emituje cząsteczki. Pewnie nie wiedzieliście, że można go stworzyć z prażonego owocu refrenu oraz płomiennej różdżki (ang. Blaze Rod). 

Blok purpuru

Bloki purpuru (ang. Purpur Block) to blok dekoracyjny, który generuje się naturalnie w Mieście Kresu (ang. End City) i Statku Kresu (ang. End Ship). Tworzymy go z czterech prażonych owoców refrenu.

Przewodnia

Przewodnia (ang. Conduit) to blok przypominający działaniem magiczną latarnie, lecz działa pod wodą i w trakcie deszczu oraz ma inne działania – efekt Przewodnia potęga (powoduje oddychanie, zwiększoną widoczność oraz krótszy czas wydobywania bloków pod wodą) oraz atakuje wrogie moby w zasięgu 8 kratek. Tworzymy go z ośmiu muszli łodzika (ang. Nautilus Shell) oraz z jednego serca oceanu (ang. Heart of the Sea). 

Śnieg 

W tym momencie nie chodzi mi o blok śniegu, a o 1/8 tego bloku. Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą o co mi chodzi. Craftujemy go z trzech bloków śniegu. 

Wykorzystane zrzuty ekranu oraz tekstury są własnością Mojang Studios. W związku z tym podlegają one licencji Minecraft EULA.